Produkte > SUNON > SF11592A1092HBT.GN
SF11592A1092HBT.GN
SF11592A1092HBT.GN SUNON
Sunon AC Axial Fan & Blower.pdf sf11592a1092hbtgn(a09000390g-00)0.pdf
Hersteller: SUNON
Category: AC115V Fans
Description: Fan: AC; axial; 115VAC; 92x92x25mm; 62m3/h(±7%); 40dBA; ball
Type of fan: AC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 115V AC
Fan dimensions: 92x92x25mm
Power consumption: 13W
Current rating: 0.11A
Fan efficiency: 62m3/h (±7%)
Noise level: 40dBA
Kind of Bearing: ball
Rotational rate/speed: 2850rpm
Current and power consumption tolerance: ±15%
Frequency: 60Hz
Min. insulation resistance: 500MΩ
Impeller material: thermoplastic
Enclosure material: aluminium
Leads: connectors
Leads dimensions: 2.8x0.3mm
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Static pressure: 4.82mm H2O
auf Bestellung 1719 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SF11592A1092HBT.GN SUNON
Category: AC115V Fans, Description: Fan: AC; axial; 115VAC; 92x92x25mm; 62m3/h(±7%); 40dBA; ball, Type of fan: AC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 115V AC, Fan dimensions: 92x92x25mm, Power consumption: 13W, Current rating: 0.11A, Fan efficiency: 62m3/h (±7%), Noise level: 40dBA, Kind of Bearing: ball, Rotational rate/speed: 2850rpm, Current and power consumption tolerance: ±15%, Frequency: 60Hz, Min. insulation resistance: 500MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: aluminium, Leads: connectors, Leads dimensions: 2.8x0.3mm, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Static pressure: 4.82mm H2O.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SF11592A-1092HBT.GN SF11592A-1092HBT.GN Hersteller : Sunon SF11592A_1092HBT.GN_A09000390G_04_0_Ref.pdf AC Fans Axial Fan, 92x92x25mm, 115VAC, 30/37CFM, 0.13/0.19"H2O, Ball, Terminals
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SF11592A-1092HBT.GN SF11592A-1092HBT.GN Hersteller : Sunon Fans (A09000390G-00)-3.pdf Description: FAN AXIAL 92X25MM 115VAC TERM
Power (Watts): 12.00W
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 115VAC
Size / Dimension: Square - 91.5mm L x 91.5mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 2850 RPM
Air Flow: 37.0 CFM (1.04m³/min)
Width: 25.50mm
Weight: 0.617 lb (280.00 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Terminals
Approval Agency: CE, CUR, TUV, UL
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 40.0dB(A)
Static Pressure: 0.190 in H2O (47.3 Pa)
Part Status: Active
auf Bestellung 5 Stücke:
SF11592A-1092HBT.GN Hersteller : Sunon (A09000390G-00)-3.pdf AC Fan Axial Ball Bearing 115V 30CFM/37CFM 37dB/40dB 91.5 X 91.5 X 25.5mm High Speed