Technische Details SF1600-TAP Vishay
Description: DIODE AVALANCHE 1600V 1A SOD57, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: SOD-57, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 75 ns, Technology: Avalanche, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: SOD-57, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 3.4 V @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 1600 V, Current Coupled to Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1, Voltage Coupled to Current - Reverse Leakage @ Vr: 1600.
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SF1600-TAP | Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
auf Bestellung 100000 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
SF1600-TAP | Hersteller : Vishay |
Diode Switching 1.6KV 1A 2-Pin SOD-57 Ammo |
auf Bestellung 6200 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Description: DIODE AVALANCHE 1600V 1A SOD57Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: SOD-57, Axial Mounting Type: Through Hole Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Reverse Recovery Time (trr): 75 ns Technology: Avalanche Current - Average Rectified (Io): 1A Supplier Device Package: SOD-57 Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C Part Status: Active Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1600 V Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 3.4 V @ 1 A Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 1600 V Current Coupled to Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 Voltage Coupled to Current - Reverse Leakage @ Vr: 1600 |
auf Bestellung 725 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
SF1600-TAP | Hersteller : Vishay Semiconductors |
Rectifiers 1.0 Amp 1600 Volt 30 Amp IFSM |