SF2D-DC12V
SF2D-DC12V Panasonic Industrial Devices
mech_eng_sfw.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
Safety Relays 6A 12V 2FORMA/2FORMB PCB
auf Bestellung 169 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SF2D-DC12V Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY SAFETY 4PST 6A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: 4PST-2NO/2NC (2 Form A, 2 Form B), Contact Rating (Current): 6 A, Switching Voltage: 440VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 17 ms, Release Time: 7 ms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SF2D-DC12V SF2D-DC12V Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_sfw.pdf Description: RELAY SAFETY 4PST 6A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: 4PST-2NO/2NC (2 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 6 A
Switching Voltage: 440VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC