Produkte > SWITCHCRAFT > SF6980-15SG-520
SF6980-15SG-520
SF6980-15SG-520 Switchcraft
sf698x-xsg-5xx_cd.pdf
Hersteller: Switchcraft
Conn Circular SKT 15 POS Crimp ST Cable Mount 15 Terminal 1 Port Bulk
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SF6980-15SG-520 Switchcraft
Description: CONN PLUG FMALE 15POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Black, Silver, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 15, Orientation: Keyed, Operating Temperature: -40°C ~ 120°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.220" (5.60mm), Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Copper Alloy, Shell Finish: Nickel, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote SF6980-15SG-520
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SF6980-15SG-520 Hersteller : Conxall/Switchcraft Description: CONN PLUG FMALE 15POS GOLD CRIMP
Packaging: Bulk
Features: Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Black, Silver
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 15
Orientation: Keyed
Operating Temperature: -40°C ~ 120°C
Fastening Type: Threaded
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Cable Opening: 0.220" (5.60mm)