Produkte > SWITCHCRAFT/CONXALL > SF6982-18PG-530
SF6982-18PG-530
SF6982-18PG-530 SWITCHCRAFT/CONXALL
SF698X-XPG-5XX_CD.pdf
Hersteller: SWITCHCRAFT/CONXALL
Description: SWITCHCRAFT/CONXALL - SF6982-18PG-530 - CIRCULAR CONNECTOR, 18POS, PLUG, SOLDER
tariffCode: 0
rohsCompliant: Y-EX
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Copper Alloy
Verschluss: Threaded
Steckverbinderüberzug: Nickel
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 18Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktüberzug: Gold
Rundsteckverbindergehäuse: Cable Mount Plug
Produktpalette: MINI-CON-X Series
productTraceability: No
Steckverbindermaterial: Copper Alloy Body
Rundkontakt: Solder Pin
directShipCharge: 25
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SF6982-18PG-530 SWITCHCRAFT/CONXALL
Description: CONN PLUG MALE 18POS SOLDER CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Black, Silver, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 18, Orientation: Keyed, Operating Temperature: -40°C ~ 120°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.330" (8.38mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Copper Alloy, Shell Finish: Nickel, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote SF6982-18PG-530
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SF6982-18PG-530 SF6982-18PG-530 Hersteller : CONXALL sf698x-xpg-5xx_cd.pdf Conn Circular PIN 18 POS Solder Cup ST Cable Mount 18 Terminal 1 Port Bulk
Produkt ist nicht verfügbar
SF6982-18PG-530 SF6982-18PG-530 Hersteller : Conxall/Switchcraft SF698X-XPG-5XX_CD.pdf Description: CONN PLUG MALE 18POS SOLDER CUP
Packaging: Bulk
Features: Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut
Connector Type: Plug, Male Pins
Shielding: Shielded
Number of Positions: 18
Orientation: Keyed
Operating Temperature: -40°C ~ 120°C
Fastening Type: Threaded
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Cable Opening: 0.330" (8.38mm)