Produkte > CONXALL / SWITCHCRAFT > SF8382-6PG-530
SF8382-6PG-530
SF8382-6PG-530 Conxall / Switchcraft
SF8382-XPG-5XX_CD.pdf
Hersteller: Conxall / Switchcraft
Standard Circular Connector SF MINI INLINE 6#16 PIN SOLDER
auf Bestellung 24 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SF8382-6PG-530 Conxall / Switchcraft
Description: CONN RCPT MALE 6POS SOLDER CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Cable Clamp, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Black, Silver, Current Rating (Amps): 13A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 6, Orientation: Keyed, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.330" (8.38mm), Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Nickel, Primary Material: Metal.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SF8382-6PG-530 SF8382-6PG-530 Hersteller : Conxall/Switchcraft SF8382-XPG-5XX_CD.pdf Description: CONN RCPT MALE 6POS SOLDER CUP
Packaging: Bulk
Features: Backshell, Cable Clamp
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Black, Silver
Current Rating (Amps): 13A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 6
Orientation: Keyed
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Fastening Type: Threaded
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Cable Opening: 0.330" (8.38mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Nickel
Primary Material: Metal
auf Bestellung 27 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Packaging: Bulk
Color: Black, Silver
Current Rating (Amps): 13A
Shielding: Shielded
Number of Positions: 6
Orientation: Keyed
Fastening Type: Threaded
Termination: Solder Cup
Cable Opening: 0.330" (8.38mm)