Produkte > CONXALL/SWITCHCRAFT > SF8980-18PG-530
SF8980-18PG-530
SF8980-18PG-530 Conxall/Switchcraft
SF8980-XPG-5XX_CD.pdf
Hersteller: Conxall/Switchcraft
Description: CONN RCPT MALE 18POS GOLD CRIMP
Packaging: Bulk
Features: Backshell, Cable Clamp
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Black, Silver
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 18
Orientation: Keyed
Operating Temperature: -40°C ~ 120°C
Fastening Type: Threaded
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Cable Opening: 0.330" (8.38mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Brass
Shell Finish: Nickel
Primary Material: Metal
auf Bestellung 25 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SF8980-18PG-530 Conxall/Switchcraft
Description: CONN RCPT MALE 18POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Cable Clamp, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Black, Silver, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 18, Orientation: Keyed, Operating Temperature: -40°C ~ 120°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.330" (8.38mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Nickel, Primary Material: Metal.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 25 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SF8980-18PG-530 SF8980-18PG-530 Hersteller : SWITCHCRAFT/CONXALL SF8980-XPG-5XX_CD.pdf Description: SWITCHCRAFT/CONXALL - SF8980-18PG-530 - CIRCULAR CONNECTOR, 18POS, RCPT, CRIMP