Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > SFA66T10K475B-F
SFA66T10K475B-F
SFA66T10K475B-F Cornell Dubilier - CDE
SF.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 10uF 660V
auf Bestellung 33 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SFA66T10K475B-F Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 10UF 10% 660VAC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: Motor Run, Lead Spacing: 0.810" (20.57mm), Termination: Quick Connect, Disconnect, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 660V, Height - Seated (Max): 4.870" (123.70mm), Capacitance: 10 µF, Size / Dimension: 2.160" L x 1.310" W (54.86mm x 33.27mm), Lip.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SFA66T10K475B-F SFA66T10K475B-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SF.pdf Description: CAP FILM 10UF 10% 660VAC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: Motor Run
Lead Spacing: 0.810" (20.57mm)
Termination: Quick Connect, Disconnect
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 660V
Height - Seated (Max): 4.870" (123.70mm)
Capacitance: 10 µF
Size / Dimension: 2.160" L x 1.310" W (54.86mm x 33.27mm), Lip