SFD66T30K391B-F
SFD66T30K391B-F Cornell Dubilier Knowles
SF.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 30UF 10% 660VAC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: Motor Run
Lead Spacing: 0.810" (20.57mm)
Termination: Quick Connect, Disconnect
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 660V
Height - Seated (Max): 4.030" (102.36mm)
Part Status: Active
Capacitance: 30 µF
Size / Dimension: 3.660" L x 1.970" W (92.96mm x 50.04mm), Lip
Capacitance: 30µF
auf Bestellung 144 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SFD66T30K391B-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 30UF 10% 660VAC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: Motor Run, Lead Spacing: 0.810" (20.57mm), Termination: Quick Connect, Disconnect, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 660V, Height - Seated (Max): 4.030" (102.36mm), Part Status: Active, Capacitance: 30 µF, Size / Dimension: 3.660" L x 1.970" W (92.96mm x 50.04mm), Lip, Capacitance: 30µF, Size / Dimension: 3.660" L x 1.970" W (92.96mm x 50.04mm), Lip.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SFD66T30K391B-F SFD66T30K391B-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SF.pdf Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 30uF 660V
auf Bestellung 120 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SFD66T30K391B-F SFD66T30K391B-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor SF.pdf Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 30uF 660V