Produkte > VISHAYSEMICO > SFH600-0X007T
SFH600-0X007T VishaySemico
83662.pdf
Produktbewertung abgeben
Technische Details SFH600-0X007T VishaySemico
Description: OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-SMD, Gull Wing, Output Type: Transistor with Base, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.25V, Input Type: DC, Current - Output / Channel: 50mA, Voltage - Isolation: 5300Vrms, Current Transfer Ratio (Min): 40% @ 10mA, Vce Saturation (Max): 400mV, Current Transfer Ratio (Max): 80% @ 10mA, Supplier Device Package: 6-SMD, Voltage - Output (Max): 70V, Turn On / Turn Off Time (Typ): 3.2µs, 3µs, Rise / Fall Time (Typ): 2µs, 2.5µs, Part Status: Obsolete, Number of Channels: 1, Current - DC Forward (If) (Max): 60 mA.
Weitere Produktangebote SFH600-0X007T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-SMD, Gull Wing
Output Type: Transistor with Base
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.25V
Input Type: DC
Current - Output / Channel: 50mA
Voltage - Isolation: 5300Vrms
Current Transfer Ratio (Min): 40% @ 10mA
Vce Saturation (Max): 400mV
Current Transfer Ratio (Max): 80% @ 10mA
Supplier Device Package: 6-SMD
Voltage - Output (Max): 70V
Turn On / Turn Off Time (Typ): 3.2µs, 3µs
Rise / Fall Time (Typ): 2µs, 2.5µs
Part Status: Obsolete
Number of Channels: 1
Current - DC Forward (If) (Max): 60 mA