Produkte > VISHAYSEMICO > SFH600-3-X001
SFH600-3-X001 VishaySemico
Hersteller: VishaySemico
auf Bestellung 20000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SFH600-3-X001 VishaySemico
Description: OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 6-DIP (0.300", 7.62mm), Output Type: Transistor with Base, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.25V, Input Type: DC, Current - Output / Channel: 50mA, Voltage - Isolation: 5300Vrms, Current Transfer Ratio (Min): 160% @ 10mA, Vce Saturation (Max): 400mV, Current Transfer Ratio (Max): 320% @ 10mA, Supplier Device Package: 6-DIP, Voltage - Output (Max): 70V, Turn On / Turn Off Time (Typ): 3.2µs, 3µs, Rise / Fall Time (Typ): 2µs, 2.5µs, Part Status: Active, Number of Channels: 1, Current - DC Forward (If) (Max): 60 mA.
Weitere Produktangebote SFH600-3-X001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tube
Package / Case: 6-DIP (0.300", 7.62mm)
Output Type: Transistor with Base
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.25V
Input Type: DC
Current - Output / Channel: 50mA
Voltage - Isolation: 5300Vrms
Current Transfer Ratio (Min): 160% @ 10mA
Vce Saturation (Max): 400mV
Current Transfer Ratio (Max): 320% @ 10mA
Supplier Device Package: 6-DIP
Voltage - Output (Max): 70V
Turn On / Turn Off Time (Typ): 3.2µs, 3µs
Rise / Fall Time (Typ): 2µs, 2.5µs
Part Status: Active
Number of Channels: 1
Current - DC Forward (If) (Max): 60 mA