Produkte > VISHAY > SFH6345-X016
SFH6345-X016
SFH6345-X016 Vishay
83680.pdf
Hersteller: Vishay
Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor With Base DC-OUT 8-Pin PDIP
auf Bestellung 705 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 83
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SFH6345-X016 Vishay
Description: OPTOISOLTR 5.3KV 1CH TRANS 8-DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 8-DIP (0.400", 10.16mm), Output Type: Transistor, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.33V, Input Type: DC, Current - Output / Channel: 8mA, Voltage - Isolation: 5300Vrms, Current Transfer Ratio (Min): 19% @ 16mA, Vce Saturation (Max): 400mV, Supplier Device Package: 8-DIP, Voltage - Output (Max): 25V, Turn On / Turn Off Time (Typ): 300ns, 300ns, Part Status: Active, Number of Channels: 1, Current - DC Forward (If) (Max): 25 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Optocoupler; THT; Ch: 1; OUT: transistor; Uinsul: 5.3kV; 1Mbps; DIP8
Type of optocoupler: optocoupler
Mounting: THT
Number of channels: 1
Kind of output: transistor
Insulation voltage: 5.3kV
CTR@If: 30%@16mA
Transfer rate: 1Mbps
Case: DIP8
Turn-on time: 0.3µs
Turn-off time: 0.3µs
Slew rate: 15kV/μs
Collector-emitter voltage: 25V
auf Bestellung 705 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 33
auf Bestellung 490 Stücke:
Packaging: Tube
Package / Case: 8-DIP (0.400", 10.16mm)
Output Type: Transistor
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.33V
Input Type: DC
Current - Output / Channel: 8mA
Voltage - Isolation: 5300Vrms
Current Transfer Ratio (Min): 19% @ 16mA
Vce Saturation (Max): 400mV
Supplier Device Package: 8-DIP
Voltage - Output (Max): 25V
Turn On / Turn Off Time (Typ): 300ns, 300ns
Part Status: Active
Number of Channels: 1
Current - DC Forward (If) (Max): 25 mA
auf Bestellung 1372 Stücke:
Mindestbestellmenge: 6
SFH6345-X016 SFH6345-X016 Hersteller : VISHAY 83680.pdf Description: VISHAY - SFH6345-X016 - Optokoppler, 1 Kanal, DIP, 8 Pin(s), 25 mA, 5.3 kV, 15 %
tariffCode: 85414900
rohsCompliant: YES
Anzahl der Kanäle: 1 Kanal
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
CTR, min.: 15%
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Isolationsspannung: 5.3kV
Durchlassstrom If, max.: 25mA
euEccn: NLR
Kollektor-Emitter-Spannung V(br)ceo: -
Bauform - Optokoppler: DIP
Anzahl der Pins: 8Pin(s)