Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > SFP37T12.5K238B-F
SFP37T12.5K238B-F
SFP37T12.5K238B-F Cornell Dubilier Knowles
SF.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 12.5UF 10% 370VAC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: Motor Run
Lead Spacing: 0.810" (20.57mm)
Termination: Quick Connect, Disconnect
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 370V
Height - Seated (Max): 2.500" (63.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 12.5 µF
Size / Dimension: 1.870" Dia (47.50mm), Lip
Capacitance: 12.5µF
auf Bestellung 51 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SFP37T12.5K238B-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 12.5UF 10% 370VAC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: Motor Run, Lead Spacing: 0.810" (20.57mm), Termination: Quick Connect, Disconnect, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 370V, Height - Seated (Max): 2.500" (63.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 12.5 µF, Size / Dimension: 1.870" Dia (47.50mm), Lip, Capacitance: 12.5µF, Size / Dimension: 1.870" Dia (47.50mm), Lip.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SFP37T12.5K238B-F SFP37T12.5K238B-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor SF.pdf Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 12.5uF 370V
auf Bestellung 23 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
auf Bestellung 13 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
SFP37T12.5K238B-F SFP37T12.5K238B-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SF.pdf Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 12.5uF 370V
auf Bestellung 39 Stücke:
SFP37T12.5K238B-F Hersteller : Knowles Corporation SF.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; SF; 12.5uF; 370VAC; ±10%; 20.6mm
Type of capacitor: polypropylene
Manufacturer series: SF
Capacitance: 12.5µF
Operating voltage: 370V AC
Tolerance: ±10%
Terminal pitch: 20.6mm
Leads: quick connect terminal
Operating temperature: -40...70°C