Produkte > PANASONIC > SFS2-DC12V
SFS2-DC12V
SFS2-DC12V Panasonic
mech_eng_sfs.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 12VDC 6A DPST-NO/DPST-NC(40x13x24)mm THT
auf Bestellung 115 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SFS2-DC12V Panasonic
Description: RELAY SAFETY 4PST 6A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: 4PST-2NO/2NC (2 Form A, 2 Form B), Contact Rating (Current): 6 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SFS2-DC12V SFS2-DC12V Hersteller : Panasonic mechengsfs.pdf Power Relay 12VDC 6A DPST-NO/DPST-NC(40x13x24)mm THT
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
auf Bestellung 100 Stücke:
Mindestbestellmenge: 6
auf Bestellung 110 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
Produkt ist nicht verfügbar
SFS2-DC12V SFS2-DC12V Hersteller : Panasonic Electric Works 333 Description: RELAY SAFETY 4PST 6A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: 4PST-2NO/2NC (2 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 6 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC