SFY2-DC24V
SFY2-DC24V Panasonic Industrial Devices
mech_eng_sfy.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
Safety Relays SF-Y 2formA 2formB dc 24v
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SFY2-DC24V Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY SAFETY 4PST 6A 24V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: 4PST-2NO/2NC (2 Form A, 2 Form B), Contact Rating (Current): 6 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 3.6 VDC, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SFY2-DC24V SFY2-DC24V Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_sfy.pdf Description: RELAY SAFETY 4PST 6A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Contact Rating (Current): 6 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 3.6 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC