Produkte > PANASONIC > SFY4-DC21V
SFY4-DC21V
SFY4-DC21V Panasonic
mech_eng_sfy.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 21VDC 6A 4PST-NO/DPST-NC(28.6x39x14.5)mm THT
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SFY4-DC21V Panasonic
Description: RELAY SAFETY 6PST 6A 21V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 21VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: 6PST-4NO/2NC (4 Form A, 2 Form B), Contact Rating (Current): 6 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 3.2 VDC, Must Operate Voltage: 15.8 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms.
Weitere Produktangebote SFY4-DC21V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SFY4-DC21V SFY4-DC21V Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_sfy.pdf Description: RELAY SAFETY 6PST 6A 21V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 21VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: 6PST-4NO/2NC (4 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 6 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 3.2 VDC
Must Operate Voltage: 15.8 VDC