SFY4-DC24V
SFY4-DC24V Panasonic Industrial Devices
mech_eng_sfy.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
Safety Relays SF-Y 4formA 2formB dc 24v
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SFY4-DC24V Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY SAFETY 6PST 6A 24V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: 6PST-4NO/2NC (4 Form A, 2 Form B), Contact Rating (Current): 6 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 3.6 VDC, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SFY4-DC24V SFY4-DC24V Hersteller : Panasonic mech_eng_sfy.pdf Power Relay 24VDC 6A 4PST-NO/DPST-NC(28.6x39x14.5)mm THT
auf Bestellung 38 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
auf Bestellung 15 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
auf Bestellung 15 Stücke:
SFY4-DC24V SFY4-DC24V Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_sfy.pdf Description: RELAY SAFETY 6PST 6A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: 6PST-4NO/2NC (4 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 6 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 3.6 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC