Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > SGP20N60HSXKSA1
SGP20N60HSXKSA1
SGP20N60HSXKSA1 Infineon Technologies
sgp_w20n60hs_rev2_3g.pdf
Hersteller: Infineon Technologies
Trans IGBT Chip N-CH 600V 36A 178W 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
auf Bestellung 4496 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 189
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SGP20N60HSXKSA1 Infineon Technologies
Description: IGBT NPT 600V 36A TO220-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 3.15V @ 15V, 20A, Supplier Device Package: PG-TO220-3-1, IGBT Type: NPT, Td (on/off) @ 25°C: 18ns/207ns, Switching Energy: 690µJ, Test Condition: 400V, 20A, 16Ohm, 15V, Gate Charge: 100 nC, Current - Collector (Ic) (Max): 36 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 80 A, Power - Max: 178 W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SGP20N60HSXKSA1 SGP20N60HSXKSA1 Hersteller : Infineon Technologies SGx20N60HS.pdf Description: IGBT NPT 600V 36A TO220-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 3.15V @ 15V, 20A
Supplier Device Package: PG-TO220-3-1
IGBT Type: NPT
Td (on/off) @ 25°C: 18ns/207ns
Switching Energy: 690µJ
Test Condition: 400V, 20A, 16Ohm, 15V
Gate Charge: 100 nC
Current - Collector (Ic) (Max): 36 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 80 A
Power - Max: 178 W
auf Bestellung 496 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 150
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Input Type: Standard
IGBT Type: NPT
Td (on/off) @ 25°C: 18ns/207ns
Switching Energy: 690µJ
Gate Charge: 100 nC
Power - Max: 178 W