SGW30N60FKSA1
SGW30N60FKSA1 Infineon Technologies
sgp_w30n60_rev2_3g.pdf
Hersteller: Infineon Technologies
Trans IGBT Chip N-CH 600V 41A 250W 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
auf Bestellung 95 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 84
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SGW30N60FKSA1 Infineon Technologies
Description: IGBT NPT 600V 41A TO247-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 30A, Supplier Device Package: PG-TO247-3-1, IGBT Type: NPT, Td (on/off) @ 25°C: 44ns/291ns, Switching Energy: 1.29mJ, Test Condition: 400V, 30A, 11Ohm, 15V, Gate Charge: 140 nC, Part Status: Last Time Buy, Current - Collector (Ic) (Max): 41 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 112 A, Power - Max: 250 W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SGW30N60FKSA1 SGW30N60FKSA1 Hersteller : Infineon Technologies sgp_w30n60_rev2_3g.pdf Trans IGBT Chip N-CH 600V 41A 250W 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
auf Bestellung 120 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 84
auf Bestellung 110 Stücke:
auf Bestellung 240 Stücke:
SGW30N60FKSA1 SGW30N60FKSA1 Hersteller : Infineon Technologies SGx30N60.pdf Description: IGBT NPT 600V 41A TO247-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 30A
Supplier Device Package: PG-TO247-3-1
IGBT Type: NPT
Td (on/off) @ 25°C: 44ns/291ns
Switching Energy: 1.29mJ
Test Condition: 400V, 30A, 11Ohm, 15V
Gate Charge: 140 nC
Part Status: Last Time Buy
Current - Collector (Ic) (Max): 41 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 112 A
Power - Max: 250 W