Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > SGW50N60HSFKSA1
SGW50N60HSFKSA1
SGW50N60HSFKSA1 Infineon Technologies
sgw50n60hs_rev2_1.pdf
Hersteller: Infineon Technologies
Trans IGBT Chip N-CH 600V 100A 416W 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
auf Bestellung 1870 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 111
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SGW50N60HSFKSA1 Infineon Technologies
Description: IGBT NPT 600V 100A TO247-3, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 3.15V @ 15V, 50A, Supplier Device Package: PG-TO247-3-1, IGBT Type: NPT, Td (on/off) @ 25°C: 47ns/310ns, Switching Energy: 1.96mJ, Test Condition: 400V, 50A, 6.8Ohm, 15V, Gate Charge: 179 nC, Part Status: Obsolete, Current - Collector (Ic) (Max): 100 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 150 A, Power - Max: 416 W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SGW50N60HSFKSA1 SGW50N60HSFKSA1 Hersteller : Infineon Technologies fundamentals-of-power-semiconductors Description: IGBT NPT 600V 100A TO247-3
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 3.15V @ 15V, 50A
Supplier Device Package: PG-TO247-3-1
IGBT Type: NPT
Td (on/off) @ 25°C: 47ns/310ns
Switching Energy: 1.96mJ
Test Condition: 400V, 50A, 6.8Ohm, 15V
Gate Charge: 179 nC
Part Status: Obsolete
Current - Collector (Ic) (Max): 100 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 150 A
Power - Max: 416 W
auf Bestellung 1870 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 84
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Input Type: Standard
IGBT Type: NPT
Td (on/off) @ 25°C: 47ns/310ns
Switching Energy: 1.96mJ
Gate Charge: 179 nC
Part Status: Obsolete
Power - Max: 416 W