Produkte > APEM INC. > SH6400AKLS2
SH6400AKLS2 APEM Inc.
Apem_SH6-1158311.pdf
Hersteller: APEM Inc.
Description: SWITCH THUMBWHEEL SPDT 0.1A 40V
Packaging: Bulk
Contact Finish: Gold
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -20°C ~ 80°C
Termination Style: PC Pin
Output Code: SPDT
Read Out: +/-
Contact Rating @ Voltage: 0.1A @ 40VAC/DC
Actuator Type: Pushwheel
Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 14.20mm x 6.00mm
Contact Material: Copper Alloy
Display Characters - Height: 0.122" (3.10mm)
End Caps: Sold Separately
Section Width: 0.236" (6.00mm)