Produkte > SENSIRION AG > SHT21-TR-0.4KS
SHT21-TR-0.4KS
SHT21-TR-0.4KS Sensirion AG
Sensirion_Datasheet_Humidity_Sensor_SHT21.pdf
Hersteller: Sensirion AG
Description: SENSOR HUMID/TEMP 3V I2C 2% SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-TDFN Exposed Pad
Output Type: I2C
Mounting Type: Surface Mount
Output: 12b
Accuracy: ±2% RH
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Voltage - Supply: 2.1V ~ 3.6V
Sensor Type: Humidity, Temperature
Humidity Range: 0 ~ 100% RH
Response Time: 8 s
auf Bestellung 800 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SHT21-TR-0.4KS Sensirion AG
Description: SENSOR HUMID/TEMP 3V I2C 2% SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-TDFN Exposed Pad, Output Type: I2C, Mounting Type: Surface Mount, Output: 12b, Accuracy: ±2% RH, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Voltage - Supply: 2.1V ~ 3.6V, Sensor Type: Humidity, Temperature, Humidity Range: 0 ~ 100% RH, Supplier Device Package: 6-DFN (3x3), Part Status: Not For New Designs, Response Time: 8 s.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SHT21-TR-0.4KS SHT21-TR-0.4KS Hersteller : Sensirion AG Sensirion_Datasheet_Humidity_Sensor_SHT21.pdf Description: SENSOR HUMID/TEMP 3V I2C 2% SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: I2C
Mounting Type: Surface Mount
Output: 12b
Accuracy: ±2% RH
Voltage - Supply: 2.1V ~ 3.6V
Humidity Range: 0 ~ 100% RH