Produkte > SILICON LABS > SI3500-A-GMR
SI3500-A-GMR Silicon Labs
Si3500.pdf
Hersteller: Silicon Labs
qfn 20/i°/-57V to +3.3V DC/DC converter SI3500
Anzahl je Verpackung: 2500 Stücke
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SI3500-A-GMR Silicon Labs
Description: IC REG BUCK ADJ 400MA 20QFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 20-VQFN Exposed Pad, Output Type: Adjustable, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 400mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Isolation Capable, Frequency - Switching: 350kHz, Voltage - Input (Max): 57V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 20-QFN (5x5), Synchronous Rectifier: No, Voltage - Output (Max): 12V, Voltage - Input (Min): 42V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V.
Weitere Produktangebote SI3500-A-GMR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SI3500-A-GMR SI3500-A-GMR Hersteller : Skyworks Solutions Inc. Si3500.pdf Description: IC REG BUCK ADJ 400MA 20QFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 20-VQFN Exposed Pad
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 400mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive, Isolation Capable
Frequency - Switching: 350kHz
Voltage - Input (Max): 57V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 20-QFN (5x5)
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Output (Max): 12V
Voltage - Input (Min): 42V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V