Produkte > VISHAY > SIHP15N60E-GE3
SIHP15N60E-GE3
SIHP15N60E-GE3 Vishay
sihp15n60e.pdf
Hersteller: Vishay
Trans MOSFET N-CH 600V 15A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB
auf Bestellung 221 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 113
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SIHP15N60E-GE3 Vishay
Description: MOSFET N-CH 600V 15A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 15A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 280mOhm @ 8A, 10V, Power Dissipation (Max): 180W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-220AB, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±30V, Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 78 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1350 pF @ 100 V, Voltage Coupled to Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 10, Voltage Coupled to Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 100.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SIHP15N60E-GE3 SIHP15N60E-GE3 Hersteller : Vishay sihp15n60e.pdf Trans MOSFET N-CH 600V 15A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB
auf Bestellung 221 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 113
SIHP15N60E-GE3 SIHP15N60E-GE3 Hersteller : Vishay / Siliconix sihp15n60e.pdf MOSFETs 600V Vds 30V Vgs TO-220AB
auf Bestellung 1402 Stücke:
SIHP15N60E-GE3 SIHP15N60E-GE3 Hersteller : Vishay Siliconix sihp15n60e.pdf Description: MOSFET N-CH 600V 15A TO220AB
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 15A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 280mOhm @ 8A, 10V
Power Dissipation (Max): 180W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-220AB
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±30V
Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 78 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1350 pF @ 100 V
Voltage Coupled to Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 10
Voltage Coupled to Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 100
auf Bestellung 16512 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
Produkt ist nicht verfügbar
SIHP15N60E-GE3 Hersteller : VISHAY sihp15n60e.pdf Category: THT N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 600V; 9.6A; Idm: 39A; 180W; TO220AB
Type of transistor: N-MOSFET
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 600V
Drain current: 9.6A
Pulsed drain current: 39A
Power dissipation: 180W
Case: TO220AB
Gate-source voltage: ±30V
On-state resistance: 0.28Ω