Produkte > VISHAY SILICONIX > SIHP17N60D-GE3
SIHP17N60D-GE3
SIHP17N60D-GE3 Vishay Siliconix
sihp17n60d.pdf
Hersteller: Vishay Siliconix
Description: MOSFET N-CH 600V 17A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 17A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 340mOhm @ 8A, 10V
Power Dissipation (Max): 277.8W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 5V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-220AB
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±30V
Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 90 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1780 pF @ 100 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SIHP17N60D-GE3 Vishay Siliconix
Description: MOSFET N-CH 600V 17A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 17A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 340mOhm @ 8A, 10V, Power Dissipation (Max): 277.8W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 5V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-220AB, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±30V, Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 90 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1780 pF @ 100 V.
Weitere Produktangebote SIHP17N60D-GE3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SIHP17N60D-GE3 SIHP17N60D-GE3 Hersteller : Vishay / Siliconix sihp17n60d.pdf MOSFET 600V Vds 30V Vgs TO-220AB