Produkte > 4D SYSTEMS > SK-28PTU-AR
SK-28PTU-AR
SK-28PTU-AR 4D Systems
1699212921565.pdf
Hersteller: 4D Systems
uLCD-28PTU-AR TFT Module Starter Kit
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SK-28PTU-AR 4D Systems
Category: Solutions Compatible with Arduino, Description: Dev.kit: with display; LCD TFT; 5VDC; Resolution: 240x320; 2.8", Type of development kit: with display, Kit contents: 2GB microSD card; adapter Arduino Shield; connection cable; display module; documentation; header strips; uUSB-PA5 programmer, Programmers and development kits features: audio amplifier; I/O x13; litium-ion battery charger; socket for microSD cards; speaker, Interface: I2C; UART, Connection: pin strips, Display features: smart, Microcontroller: PICASO, Kind of display used: LCD TFT, Touchpad: resistance, Window dimensions (H x W): 43.2x57.6mm, Screen size: 2.8", Supply voltage: 5V DC, Display resolution: 240x320, Luminosity: 150cd/m2, Contrast: 250:1, No. of colours: 65k.
Weitere Produktangebote SK-28PTU-AR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Box
Display Type: TFT - Color
Display Mode: Transmissive
Backlight: LED - White
Interface: I2C
Viewing Area: 43.20mm W x 57.60mm H
Dot Pixels: 240 x 320
Diagonal Screen Size: 2.8" (71.12mm)
Graphics Color: Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen: Resistive
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Dev.kit: with display; LCD TFT; 5VDC; Resolution: 240x320; 2.8"
Type of development kit: with display
Interface: I2C; UART
Connection: pin strips
Display features: smart
Microcontroller: PICASO
Kind of display used: LCD TFT
Touchpad: resistance
Window dimensions (H x W): 43.2x57.6mm
Screen size: 2.8"
Supply voltage: 5V DC