Produkte > 4D SYSTEMS > SK-28PTU-PI
SK-28PTU-PI
SK-28PTU-PI 4D Systems
ULCD-28PTU.pdf
Hersteller: 4D Systems
Category: Development kits - others
Description: Dev.kit: with display; LCD TFT; 5VDC; Resolution: 240x320; 2.8"
Type of development kit: with display
Microcontroller: PICASO
Kind of display used: LCD TFT
Touchpad: resistance
Display features: smart
Window dimensions (H x W): 43.2x57.6mm
Screen size: 2.8"
Supply voltage: 5V DC
Luminosity: 150cd/m2
Display resolution: 240x320
Contrast: 250:1
No. of colours: 65k
Interface: I2C; UART
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SK-28PTU-PI 4D Systems
Category: Development kits - others, Description: Dev.kit: with display; LCD TFT; 5VDC; Resolution: 240x320; 2.8", Kit contents: 2GB microSD card; 4D Serial Pi adapter; connection cable; display module; documentation; header strips; uUSB-PA5 programmer, Type of development kit: with display, Microcontroller: PICASO, Kind of display used: LCD TFT, Touchpad: resistance, Display features: smart, Window dimensions (H x W): 43.2x57.6mm, Screen size: 2.8", Supply voltage: 5V DC, Luminosity: 150cd/m2, Display resolution: 240x320, Contrast: 250:1, No. of colours: 65k, Programmers and development kits features: audio amplifier; I/O x13; litium-ion battery charger; socket for microSD cards; speaker, Interface: I2C; UART.
Weitere Produktangebote SK-28PTU-PI
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Box
Display Type: TFT - Color
Display Mode: Transmissive
Backlight: LED - White
Interface: I2C
Viewing Area: 43.20mm W x 57.60mm H
Dot Pixels: 240 x 320
Diagonal Screen Size: 2.8" (71.12mm)