SK-43DCT-AR
SK-43DCT-AR 4D Systems Pty Ltd
Hersteller: 4D Systems Pty Ltd
Description: KIT ULCD-43PT-AR USD4GB UUSB-PA5
Packaging: Box
Display Type: TFT - Color
Display Mode: Transmissive
Backlight: LED - White
Interface: TTL
Viewing Area: 95.04mm W x 53.86mm H
Dot Pixels: 480 x 272
Diagonal Screen Size: 4.3" (109.22mm)
Graphics Color: Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen: Capacitive
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SK-43DCT-AR 4D Systems Pty Ltd
Category: Development kits - others, Description: Dev.kit: with display; LCD TFT; 4VDC,5.5VDC; Resolution: 480x272, Dimensions: 67.1x105.4x16.2mm, Supply voltage: 4V DC; 5.5V DC, Programmers and development kits features: audio amplifier; I/O x16; socket for microSD cards; speaker, Touchpad: capacitive, Display features: smart, Microcontroller: DIABLO16, Kind of display used: LCD TFT, Type of development kit: with display, Operating temperature: -20...70°C, Window dimensions (H x W): 95.04x53.86mm, Screen size: 4.3", Display resolution: 480x272, Luminosity: 500cd/m2, Contrast: 350:1, Memory: 32kB SRAM; 192kB FLASH, No. of colours: 65k, Kit contents: 4GB microSD card; adapter Arduino Shield II; connection cable; display module; uUSB-PA5 programmer, Interface: GPIO; I2C x3; SPI x3.
Weitere Produktangebote SK-43DCT-AR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Produkt ist nicht verfügbar
SK-43DCT-AR Hersteller : 4D Systems ULCD-43D.pdf Category: Development kits - others
Description: Dev.kit: with display; LCD TFT; 4VDC,5.5VDC; Resolution: 480x272
Dimensions: 67.1x105.4x16.2mm
Supply voltage: 4V DC; 5.5V DC
Touchpad: capacitive
Display features: smart
Microcontroller: DIABLO16
Kind of display used: LCD TFT
Type of development kit: with display
Operating temperature: -20...70°C
Window dimensions (H x W): 95.04x53.86mm
Screen size: 4.3"