Produkte > 4D SYSTEMS > SK-4DUINO-24
SK-4DUINO-24
SK-4DUINO-24 4D Systems
1695569011969.pdf
Hersteller: 4D Systems
Starter Kit for 4Duino - 2.4", 240x320 pixels, Arduino IDE Programmable Display Module with Resistive Touch and Integrated WiFi
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SK-4DUINO-24 4D Systems
Category: Solutions Compatible with Arduino, Description: Dev.kit: with display; socket for microSD cards,I/O x20; 5VDC, Type of development kit: with display, Kit contents: connection cable; header strips; preloaded 4GB microSD card; uUSB-PA5-II programmer, Programmers and development kits features: I/O x20; socket for microSD cards, Interface: I2C; JTAG; SPI x2; UART; USB device, Kind of display used: LCD TFT, Supply voltage: 5V DC, Display resolution: 240x320, Microcontroller: ATMEGA32U4; PICASO, Screen size: 2.4", Touchpad: resistance, Display features: smart, No. of colours: 65k, Window dimensions (H x W): 48.96x36.72mm, Luminosity: 304cd/m2, Connection: pin strips.
Weitere Produktangebote SK-4DUINO-24
Packaging: Bulk
Mounting Type: Fixed
Type: MCU 32-Bit
Contents: Board(s), Cable(s), LCD, Accessories
Core Processor: AVR
Board Type: Evaluation Platform
Utilized IC / Part: ATmega32U4, ESP8266, PICASO
Platform: 4Duino
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
SK-4DUINO-24 SK-4DUINO-24 Hersteller : 4D Systems 4Duino_24_Datasheet_R_1_10-1627272.pdf Display Development Tools Starter Kit for 4Duino - 2.4", 240x320 pixels, Arduino IDE Programmable Display Module with Resistive Touch and Integrated WiFi
Description: Dev.kit: with display; socket for microSD cards,I/O x20; 5VDC
Type of development kit: with display
Kit contents: connection cable; header strips; preloaded 4GB microSD card; uUSB-PA5-II programmer
Programmers and development kits features: I/O x20; socket for microSD cards
Interface: I2C; JTAG; SPI x2; UART; USB device
Kind of display used: LCD TFT
Supply voltage: 5V DC
Display resolution: 240x320
Microcontroller: ATMEGA32U4; PICASO
Screen size: 2.4"
Touchpad: resistance
Display features: smart
No. of colours: 65k
Window dimensions (H x W): 48.96x36.72mm