Produkte > 4D SYSTEMS > SK-GEN4-24DT-PI
SK-GEN4-24DT-PI
SK-GEN4-24DT-PI 4D Systems
gen4-uLCD-24D.pdf
Hersteller: 4D Systems
Category: Development kits - others
Description: Dev.kit: with display; LCD TFT; Resolution: 240x320; uC: DIABLO16
Kind of display used: LCD TFT
Type of development kit: with display
Operating temperature: -15...65°C
Window dimensions (H x W): 36.7x49mm
Screen size: 2.4"
Display resolution: 240x320
Luminosity: 300cd/m2
Memory: 32kB RAM
No. of colours: 65k
Connector pinout layout: 1x30
Related items: BANANA-PI; BANANA-PI-M1+; BANANA-PI-M2; MOTG-AC1
Kit contents: 4D Serial Pi adapter; 4GB microSD card; 15cm 30pin FFC cable; GEN4-IB
Interface: 8bit parallel; GPIO; I2C x3; serial; single-wire; SPI x3
Touchpad: resistance
Display features: CRC; microSD card reader; NeoPixel; pulse output; PWM output; quadrature input
Microcontroller: DIABLO16
Connection: FFC/FPC
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details SK-GEN4-24DT-PI 4D Systems
Category: Development kits - others, Description: Dev.kit: with display; LCD TFT; Resolution: 240x320; uC: DIABLO16, Kind of display used: LCD TFT, Type of development kit: with display, Operating temperature: -15...65°C, Window dimensions (H x W): 36.7x49mm, Screen size: 2.4", Display resolution: 240x320, Luminosity: 300cd/m2, Memory: 32kB RAM, No. of colours: 65k, Connector pinout layout: 1x30, Related items: BANANA-PI; BANANA-PI-M1+; BANANA-PI-M2; MOTG-AC1, Kit contents: 4D Serial Pi adapter; 4GB microSD card; 15cm 30pin FFC cable; GEN4-IB, Interface: 8bit parallel; GPIO; I2C x3; serial; single-wire; SPI x3, Touchpad: resistance, Display features: CRC; microSD card reader; NeoPixel; pulse output; PWM output; quadrature input, Microcontroller: DIABLO16, Connection: FFC/FPC.
Weitere Produktangebote SK-GEN4-24DT-PI
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SK-GEN4-24DT-PI SK-GEN4-24DT-PI Hersteller : 4D Systems Pty Ltd gen4-uLCD-24D_datasheet_R_1_9.pdf Description: DISPLAY LCD TFT 2.4" 240X320
Backlight: LED - White
Interface: I²C, SPI, TTL
Viewing Area: 36.70mm W x 49.00mm H
Dot Pixels: 240 x 320
Diagonal Screen Size: 2.4" (60.96mm)
Graphics Color: Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen: Resistive
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
SK-GEN4-24DT-PI SK-GEN4-24DT-PI Hersteller : 4D Systems gen4_uLCD_24D_datasheet_R_1_9-1627299.pdf Display Development Tools Starter Kit for gen4-uLCD-24DT-PI with 4D Serial Pi Adaptor, 4D-UPA, 4GB Industrial microSD Card, 150 mm FFC Cable, 5-way female-to-female ribbon cable with male-to-male adaptor