Produkte > 4D SYSTEMS > SK-GEN4-32DT-AR
SK-GEN4-32DT-AR
SK-GEN4-32DT-AR 4D Systems
GEN4-ULCD-32D.pdf
Hersteller: 4D Systems
Category: Development kits - others
Description: Dev.kit: with display; LCD TFT; Resolution: 240x320; uC: DIABLO16
Type of development kit: with display
Kit contents: 4GB microSD card; 15cm 30pin FFC cable; adapter Arduino Shield II; GEN4-IB; GEN4-PA; ribbon cable with adatper 5pin
Interface: 8bit parallel; GPIO; I2C x3; serial; single-wire; SPI x3
Connection: FFC/FPC
Display features: CRC; microSD card reader; NeoPixel; pulse output; PWM output; quadrature input
Microcontroller: DIABLO16
Kind of display used: LCD TFT
Touchpad: resistance
Operating temperature: -15...65°C
Window dimensions (H x W): 64.8x48.6mm
Screen size: 3.2"
Display resolution: 240x320
Luminosity: 257cd/m2
Memory: 32kB RAM
No. of colours: 65k
Connector pinout layout: 1x30
Related items: MOTG-AC1; MOTG-AC2
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SK-GEN4-32DT-AR 4D Systems
Category: Development kits - others, Description: Dev.kit: with display; LCD TFT; Resolution: 240x320; uC: DIABLO16, Type of development kit: with display, Kit contents: 4GB microSD card; 15cm 30pin FFC cable; adapter Arduino Shield II; GEN4-IB; GEN4-PA; ribbon cable with adatper 5pin, Interface: 8bit parallel; GPIO; I2C x3; serial; single-wire; SPI x3, Connection: FFC/FPC, Display features: CRC; microSD card reader; NeoPixel; pulse output; PWM output; quadrature input, Microcontroller: DIABLO16, Kind of display used: LCD TFT, Touchpad: resistance, Operating temperature: -15...65°C, Window dimensions (H x W): 64.8x48.6mm, Screen size: 3.2", Display resolution: 240x320, Luminosity: 257cd/m2, Memory: 32kB RAM, No. of colours: 65k, Connector pinout layout: 1x30, Related items: MOTG-AC1; MOTG-AC2.
Weitere Produktangebote SK-GEN4-32DT-AR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SK-GEN4-32DT-AR SK-GEN4-32DT-AR Hersteller : 4D Systems Pty Ltd 95 Description: DISPLAY LCD TFT 3.2" 240X320
Packaging: Box
Display Type: TFT - Color
Display Mode: Transmissive
Backlight: LED - White
Interface: I²C, SPI, TTL
Viewing Area: 48.60mm W x 64.80mm H
Dot Pixels: 240 x 320
Diagonal Screen Size: 3.2" (81.28mm)
Graphics Color: Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen: Resistive
Produkt ist nicht verfügbar
SK-GEN4-32DT-AR SK-GEN4-32DT-AR Hersteller : 4D Systems 95 Display Development Tools Starter Kit for gen4-uLCD-32DT-AR with 4D Arduino Adaptor Shield-II, 4D-UPA, 4GB Industrial microSD Card, 150 mm FFC Cable, 5-way female-to-female ribbon cable with male-to-male adaptor