Produkte > 4D SYSTEMS PTY LTD > SK-GEN4-35DT-AR
SK-GEN4-35DT-AR
SK-GEN4-35DT-AR 4D Systems Pty Ltd
gen4-uLCD-35D_Series_Datasheet_R_1_11.pdf
Hersteller: 4D Systems Pty Ltd
Description: DISPLAY LCD TFT 3.5" 240X320
Backlight: LED - White
Interface: I²C, SPI, TTL
Viewing Area: 49.00mm W x 73.40mm H
Dot Pixels: 240 x 320
Diagonal Screen Size: 3.5" (88.90mm)
Graphics Color: Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen: Resistive
Part Status: Active
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SK-GEN4-35DT-AR 4D Systems Pty Ltd
Category: Development kits - others, Description: Dev.kit: with display; LCD TFT; Resolution: 320x480; uC: DIABLO16, Touchpad: resistance, Display features: CRC; microSD card reader; NeoPixel; pulse output; PWM output; quadrature input, Microcontroller: DIABLO16, Connection: FFC/FPC, Kind of display used: LCD TFT, Related items: MOTG-AC1; MOTG-AC2, Type of development kit: with display, Operating temperature: -15...65°C, Window dimensions (H x W): 73.4x49mm, Screen size: 3.5", Display resolution: 320x480, Luminosity: 228cd/m2, Memory: 32kB RAM, Connector pinout layout: 1x30, No. of colours: 65k, Kit contents: 4GB microSD card; 15cm 30pin FFC cable; adapter Arduino Shield II; GEN4-IB; GEN4-PA; ribbon cable with adatper 5pin, Interface: 8bit parallel; GPIO; I2C x3; serial; single-wire; SPI x3.
Weitere Produktangebote SK-GEN4-35DT-AR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SK-GEN4-35DT-AR SK-GEN4-35DT-AR Hersteller : 4D Systems 1697442235884.pdf Starter Kit for gen4-uLCD-35DT-AR with 4D Arduino Adaptor Shield-II, 4D-UPA, 4GB Industrial microSD Card, 150 mm FFC Cable, 5-way female-to-female ribbon cable with male-to-male adaptor
Produkt ist nicht verfügbar
SK-GEN4-35DT-AR SK-GEN4-35DT-AR Hersteller : 4D Systems gen4_uLCD_35D_Series_Datasheet_R_1_11-1627311.pdf Display Development Tools Starter Kit for gen4-uLCD-35DT-AR with 4D Arduino Adaptor Shield-II, 4D-UPA, 4GB Industrial microSD Card, 150 mm FFC Cable, 5-way female-to-female ribbon cable with male-to-male adaptor
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Dev.kit: with display; LCD TFT; Resolution: 320x480; uC: DIABLO16
Touchpad: resistance
Display features: CRC; microSD card reader; NeoPixel; pulse output; PWM output; quadrature input
Microcontroller: DIABLO16
Connection: FFC/FPC
Kind of display used: LCD TFT
Related items: MOTG-AC1; MOTG-AC2
Type of development kit: with display
Operating temperature: -15...65°C
Window dimensions (H x W): 73.4x49mm
Screen size: 3.5"
Display resolution: 320x480
Luminosity: 228cd/m2
Memory: 32kB RAM
Connector pinout layout: 1x30
No. of colours: 65k
Kit contents: 4GB microSD card; 15cm 30pin FFC cable; adapter Arduino Shield II; GEN4-IB; GEN4-PA; ribbon cable with adatper 5pin