Produkte > 4D SYSTEMS PTY LTD > SK-GEN4-43D-AR
SK-GEN4-43D-AR
SK-GEN4-43D-AR 4D Systems Pty Ltd
61
Hersteller: 4D Systems Pty Ltd
Description: DISPLAY LCD TFT 4.3" 480X272
Produktbewertung abgeben
Technische Details SK-GEN4-43D-AR 4D Systems Pty Ltd
Category: Development kits - others, Description: Dev.kit: with display; LCD TFT; Resolution: 480x272; uC: DIABLO16, Display features: CRC; microSD card reader; NeoPixel; pulse output; PWM output; quadrature input, Microcontroller: DIABLO16, Connection: FFC/FPC, Kind of display used: LCD TFT, Type of development kit: with display, Operating temperature: -15...65°C, Window dimensions (H x W): 95.04x53.86mm, Screen size: 4.3", Display resolution: 480x272, Luminosity: 460cd/m2, Memory: 32kB RAM, Connector pinout layout: 1x30, No. of colours: 65k, Kit contents: 4GB microSD card; 15cm 30pin FFC cable; adapter Arduino Shield II; GEN4-IB; GEN4-PA; ribbon cable with adatper 5pin, Interface: 8bit parallel; GPIO; I2C x3; serial; single-wire; SPI x3.
Weitere Produktangebote SK-GEN4-43D-AR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SK-GEN4-43D-AR SK-GEN4-43D-AR Hersteller : 4D Systems gen4_uLCD_43D_Series_Datasheet_R_1_14-1627260.pdf Display Development Tools Starter Kit for gen4-uLCD-43D-AR with 4D Arduino Adaptor Shield-II, 4D-UPA , 4GB Industrial microSD Card, 150 mm FFC Cable, 5-way female-to-female ribbon cable with male-to-male adaptor
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Dev.kit: with display; LCD TFT; Resolution: 480x272; uC: DIABLO16
Display features: CRC; microSD card reader; NeoPixel; pulse output; PWM output; quadrature input
Microcontroller: DIABLO16
Connection: FFC/FPC
Kind of display used: LCD TFT
Type of development kit: with display
Operating temperature: -15...65°C
Window dimensions (H x W): 95.04x53.86mm
Screen size: 4.3"
Display resolution: 480x272
Luminosity: 460cd/m2
Memory: 32kB RAM
Connector pinout layout: 1x30
No. of colours: 65k
Kit contents: 4GB microSD card; 15cm 30pin FFC cable; adapter Arduino Shield II; GEN4-IB; GEN4-PA; ribbon cable with adatper 5pin