Produkte > 4D SYSTEMS > SK-GEN4-43DCT-AR
SK-GEN4-43DCT-AR
SK-GEN4-43DCT-AR 4D Systems
Hersteller: 4D Systems
Display Development Tools Starter Kit for gen4-uLCD-43DCT-AR with 4D Arduino Adaptor Shield-II, 4D-UPA , 4GB Industrial microSD Card, 150 mm FFC Cable, 5-way female-to-female ribbon cable with male-to-male adaptor
auf Bestellung 14 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SK-GEN4-43DCT-AR 4D Systems
Category: Development kits - others, Description: Dev.kit: with display; LCD TFT; Resolution: 480x272; uC: DIABLO16, Touchpad: capacitive, Display features: CRC; microSD card reader; NeoPixel; pulse output; PWM output; quadrature input, Microcontroller: DIABLO16, Connection: FFC/FPC, Kind of display used: LCD TFT, Type of development kit: with display, Operating temperature: -15...65°C, Window dimensions (H x W): 95.04x53.86mm, Screen size: 4.3", Display resolution: 480x272, Luminosity: 450cd/m2, Memory: 32kB RAM, Connector pinout layout: 1x30, No. of colours: 65k, Kit contents: 4GB microSD card; 15cm 30pin FFC cable; adapter Arduino Shield II; GEN4-IB; GEN4-PA; ribbon cable with adatper 5pin, Interface: 8bit parallel; GPIO; I2C x3; serial; single-wire; SPI x3.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SK-GEN4-43DCT-AR Hersteller : 4D Systems Pty Ltd Description: STARTER KIT FOR GEN4-ULCD-43DCT-
Packaging: Box
Backlight: LED
Interface: I2C, SPI
Viewing Area: 95.04mm W x 53.86mm H
Dot Pixels: 480 x 272
Controller Type: DIABLO16
Diagonal Screen Size: 4.3" (109.22mm)
Graphics Color: Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen: Resistive
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Description: Dev.kit: with display; LCD TFT; Resolution: 480x272; uC: DIABLO16
Touchpad: capacitive
Display features: CRC; microSD card reader; NeoPixel; pulse output; PWM output; quadrature input
Microcontroller: DIABLO16
Connection: FFC/FPC
Kind of display used: LCD TFT
Type of development kit: with display
Operating temperature: -15...65°C
Window dimensions (H x W): 95.04x53.86mm
Screen size: 4.3"
Display resolution: 480x272
Luminosity: 450cd/m2
Memory: 32kB RAM
Connector pinout layout: 1x30
No. of colours: 65k
Kit contents: 4GB microSD card; 15cm 30pin FFC cable; adapter Arduino Shield II; GEN4-IB; GEN4-PA; ribbon cable with adatper 5pin