Produkte > 4D SYSTEMS PTY LTD > SK-GEN4-43DT-PI
SK-GEN4-43DT-PI 4D Systems Pty Ltd
gen4-uLCD-43D-series
Hersteller: 4D Systems Pty Ltd
Description: DISPLAY LCD TFT 4.3" 480X272
Backlight: LED - White
Interface: I2C, SPI, TTL
Viewing Area: 95.04mm W x 53.86mm H
Dot Pixels: 480 x 272
Diagonal Screen Size: 4.3" (109.22mm)
Graphics Color: Red, Green, Blue (RGB)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SK-GEN4-43DT-PI 4D Systems Pty Ltd
Category: Development kits - others, Description: Dev.kit: with display; LCD TFT; Resolution: 480x272; uC: DIABLO16, Related items: BANANA-PI; BANANA-PI-M1+; BANANA-PI-M2, Touchpad: resistance, Display features: CRC; microSD card reader; NeoPixel; pulse output; PWM output; quadrature input, Microcontroller: DIABLO16, Connection: FFC/FPC, Kind of display used: LCD TFT, Type of development kit: with display, Operating temperature: -15...65°C, Window dimensions (H x W): 95.04x53.86mm, Screen size: 4.3", Luminosity: 460cd/m2, Display resolution: 480x272, Memory: 32kB RAM, No. of colours: 65k, Connector pinout layout: 1x30, Kit contents: 4D Serial Pi adapter; 4GB microSD card; 15cm 30pin FFC cable; GEN4-IB, Interface: 8bit parallel; GPIO; I2C x3; serial; single-wire; SPI x3.
Weitere Produktangebote SK-GEN4-43DT-PI
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SK-GEN4-43DT-PI SK-GEN4-43DT-PI Hersteller : 4D Systems gen4-uLCD-43D-series Display Development Tools Starter Kit for gen4-uLCD-43DT-PI with 4D Serial Pi Adaptor, 4D-UPA , 4GB Industrial microSD Card, 150 mm FFC Cable, 5-way female-to-female ribbon cable with male-to-male adaptor
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Dev.kit: with display; LCD TFT; Resolution: 480x272; uC: DIABLO16
Related items: BANANA-PI; BANANA-PI-M1+; BANANA-PI-M2
Touchpad: resistance
Display features: CRC; microSD card reader; NeoPixel; pulse output; PWM output; quadrature input
Microcontroller: DIABLO16
Connection: FFC/FPC
Kind of display used: LCD TFT
Type of development kit: with display
Operating temperature: -15...65°C
Window dimensions (H x W): 95.04x53.86mm
Screen size: 4.3"
Luminosity: 460cd/m2
Display resolution: 480x272
Memory: 32kB RAM
No. of colours: 65k
Connector pinout layout: 1x30
Kit contents: 4D Serial Pi adapter; 4GB microSD card; 15cm 30pin FFC cable; GEN4-IB