Produkte > 4D SYSTEMS > SK-GEN4-IOD-28T
SK-GEN4-IOD-28T
  • SK-GEN4-IOD-28T
  • SK-GEN4-IOD-28T
  • SK-GEN4-IOD-28T
SK-GEN4-IOD-28T 4D Systems
gen4-IOD.pdf GEN4-IOD-24T.pdf
Hersteller: 4D Systems
Category: Development kits - others
Description: Dev.kit: with display; 4D-UPA,10pin FFC cable,4GB SD card; IoD
Type of development kit: with display
Kit contents: 4D-UPA; 4GB SD card; 10pin FFC cable
Programmers and development kits features: ESP8266 WiFi module; socket for microSD cards
Interface: SPI
Memory: 128kB SRAM; 512kB FLASH
Manufacturer series: IoD
Kind of display used: LCD TFT
Touchpad: resistance
Window dimensions (H x W): 57.6x43.2mm
Dimensions: 87.3x52.1x7.3mm
Screen size: 2.8"
Supply voltage: 4...5.5V
Display resolution: 320x240
Luminosity: 140cd/m2
Contrast: 250:1
No. of colours: 65k
Microcontroller: ESP8266
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SK-GEN4-IOD-28T 4D Systems
Category: Development kits - others, Description: Dev.kit: with display; 4D-UPA,10pin FFC cable,4GB SD card; IoD, Type of development kit: with display, Kit contents: 4D-UPA; 4GB SD card; 10pin FFC cable, Programmers and development kits features: ESP8266 WiFi module; socket for microSD cards, Interface: SPI, Memory: 128kB SRAM; 512kB FLASH, Manufacturer series: IoD, Kind of display used: LCD TFT, Touchpad: resistance, Window dimensions (H x W): 57.6x43.2mm, Dimensions: 87.3x52.1x7.3mm, Screen size: 2.8", Supply voltage: 4...5.5V, Display resolution: 320x240, Luminosity: 140cd/m2, Contrast: 250:1, No. of colours: 65k, Microcontroller: ESP8266.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SK-GEN4-IOD-28T Hersteller : 4D Systems Pty Ltd Description: GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 2.8"
Packaging: Bulk
Function: LCD Touch Screen
Type: Display
Utilized IC / Part: ESP8266
Supplied Contents: Board(s)
Primary Attributes: 2.8" 320x240 QVGA
Embedded: Yes, Other
Part Status: Active
Display Type: TFT - Color
Display Mode: Transmissive
Backlight: LED - White
Interface: Parallel/Serial
Viewing Area: 43.20mm W x 57.60mm H
Dot Pixels: 320 x 240
Controller Type: ESP8266
Diagonal Screen Size: 2.8" (71.12mm)