Produkte > 4D SYSTEMS > SK-PIXXILCD-39P4-CTP
SK-PIXXILCD-39P4-CTP
SK-PIXXILCD-39P4-CTP 4D Systems
pixxiLCD-39P4.pdf
Hersteller: 4D Systems
Category: Intelligent displays modules
Description: Display: TFT; 3.9"; 480x128; 30kBRAM; Interface: GPIO,I2C-Master
Memory: 30kB RAM
Interface: GPIO; I2C - Master
Connection: SD; ZIF FFC
Operating temperature: -20...70°C
Kit contents: 4D-UPA; 30pin FFC cable; adapter; display module; GEN4-IB; microSD card; USD-4GB-I
Window dimensions (H x W): 95.04x25.34mm
Body dimensions: 118.8x40.64x8mm
Operating current: 265mA
Screen size: 3.9"
Supply voltage: 5V
Connector pinout layout: 1x15
Display resolution: 480x128
Luminosity: 475cd/m2
No. of colours: 65k
Flash memory organisation: 32kB
Microcontroller: PIXXI-44
Touchpad: capacitive
Kind of display: graphical
Type of display: TFT
auf Bestellung 2 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SK-PIXXILCD-39P4-CTP 4D Systems
Weitere Produktangebote SK-PIXXILCD-39P4-CTP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SK-PIXXILCD-39P4-CTP SK-PIXXILCD-39P4-CTP Hersteller : 4D SYSTEMS 778 Description: 4D SYSTEMS - SK-PIXXILCD-39P4-CTP - Starter-Kit, PIXXI-44, 3.9", Anzeige, Grafik-Controller
tariffCode: 85312095
Prozessorkern: PIXXI-44
Prozessorhersteller: 4D Systems
Lieferumfang des Kits: pixxiLCD-39P4-CTP, Gen4-IB, 4D-UPA, FFC-Kabel, 150mm langes, 5-poliges Überbrückungskabel Buchse/Buchse mit Adapter Stecker/Stecker, µSD-Karte mit 4GB
euEccn: NLR
isCanonical: Y
Unterart Anwendung: Grafikcontroller
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Produktpalette: -
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Packaging: Box
Function: LCD Touchscreen 3.9"
Type: Display
Contents: Board(s), Cable(s), Accessories
Utilized IC / Part: PIXXI-44
Platform: Arduino
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
SK-PIXXILCD-39P4-CTP SK-PIXXILCD-39P4-CTP Hersteller : 4D Systems pixxiLCD_39P4_Series_Datasheet_R_1_1-1877350.pdf Display Development Tools Starter kit for pixxiLCD-39P4-CTP - 3.9" PIXXI-44 INTELLIGENT LCD WITH CAPACITIVE TOUCH - WIDE - IPS Display