SK1010H-LTP
SK1010H-LTP Micro Commercial Components (MCC)
SK1010H-LTP(SMC).pdf
Hersteller: Micro Commercial Components (MCC)
Schottky Diodes & Rectifiers 10A SCHOTTKY RECTIFIER
auf Bestellung 1359 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SK1010H-LTP Micro Commercial Components (MCC)
Description: DIODE STANDARD 100V 10A DO214AB, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 10A, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 820 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote SK1010H-LTP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SK1010H-LTP Hersteller : Micro Commercial Components sk1010h-ltpsmc.pdf Diode Schottky 100V 10A 2-Pin SMC T/R
Produkt ist nicht verfügbar
SK1010H-LTP SK1010H-LTP Hersteller : MCC (Micro Commercial Components) SK1010H-LTP(SMC).pdf Description: DIODE STANDARD 100V 10A DO214AB
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-214AB, SMC
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 10A
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 820 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 100 V