SK1010-TP
SK1010-TP Micro Commercial Components
439980285442708sk102-sk1010hsmc.pdf
Hersteller: Micro Commercial Components
Diode Schottky 100V 10A 2-Pin HSMC T/R
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SK1010-TP Micro Commercial Components
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 10A DO214AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 10A, Supplier Device Package: DO-214AB (HSMC), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 V.
Weitere Produktangebote SK1010-TP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SK1010-TP SK1010-TP Hersteller : Micro Commercial Co SK102-SK1010(HSMC).PDF Description: DIODE SCHOTTKY 100V 10A DO214AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AB, SMC
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 10A
Supplier Device Package: DO-214AB (HSMC)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 V
Produkt ist nicht verfügbar
SK1010-TP Hersteller : Micro Commercial Components (MCC) SK102_SK1010_HSMC_-2492222.pdf Schottky Diodes & Rectifiers DIODE SCHOTTKY 100V 10A DO214AB