SK102M063ST
SK102M063ST Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
SK.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000uF 63V
auf Bestellung 1955 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details SK102M063ST Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 120mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.339" (34.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 63 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SK102M063ST SK102M063ST Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SK.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000uF 63V
auf Bestellung 1955 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SK102M063ST SK102M063ST Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor SK.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000uF 63V
SK102M063ST SK102M063ST Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SK.pdf Description: CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 120mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.339" (34.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 63 V