SK1200-LTP
SK1200-LTP Micro Commercial Components
sk12-lsk1200-lsmb.pdf
Hersteller: Micro Commercial Components
Diode Schottky 200V 1A 2-Pin SMB T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SK1200-LTP Micro Commercial Components
Description: DIODE SCHOTTKY 200V 1A DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 110pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 125°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 920 mV @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 200 V.
Weitere Produktangebote SK1200-LTP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SK1200-LTP SK1200-LTP Hersteller : MCC (Micro Commercial Components) SK12-L_SK1200-L(SMB).pdf Description: DIODE SCHOTTKY 200V 1A DO214AA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 110pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 125°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 920 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 200 V
Produkt ist nicht verfügbar
SK1200-LTP SK1200-LTP Hersteller : Micro Commercial Components (MCC) SK12-L_SK1200-L(SMB).pdf Schottky Diodes & Rectifiers DIODE SCHOTTKY 200V 1A DO214AA