Produkte > NKK SWITCHES > SK12ADW01-003
SK12ADW01-003
SK12ADW01-003 NKK Switches
SK_12mmBushingMount.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SWITCH KEYLOCK 2POS SPDT 3A 125V
Features: Epoxy Sealed Terminals
Packaging: Box
Current Rating (Amps): 3A (AC)
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Key Removable Positions: All
Panel Cutout Dimensions: Circular - 12.00mm Dia
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 125 V
Number of Positions: 2
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SK12ADW01-003 NKK Switches
Description: SWITCH KEYLOCK 2POS SPDT 3A 125V, Features: Epoxy Sealed Terminals, Packaging: Box, Current Rating (Amps): 3A (AC), Mounting Type: Panel Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-On, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Termination Style: Solder Lug, Actuator Type: Flat Key, Angle of Throw: 90°, Key Removable Positions: All, Panel Cutout Dimensions: Circular - 12.00mm Dia, Contact Material: Silver (Ag), Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 125 V, Number of Positions: 2.