Produkte > NKK SWITCHES > SK12BAW01
SK12BAW01
SK12BAW01 NKK SWITCHES
SK12AAW01.pdf
Hersteller: NKK SWITCHES
Category: Key Switches and Locks
Description: Switch: key switch; Stabl.pos: 2; Switch.method: ON-ON; on panel
Type of switch: key switch
Number of positions: 2
Stable positions number: 2
Contacts configuration: SPDT
Switching method: ON-ON
Leads: for soldering
Electrical life: 10000 cycles
Max. contact resistance:: 10mΩ
Mounting hole diameter: Ø12mm
Min. insulation resistance: 1GΩ
Operating temperature: -25...70°C
AC contacts rating @R: 1A / 250V AC
Body dimensions: Ø14x25.5mm
Mounting: on panel
Contact material: silver
Manufacturer series: SK
Switches features: the key can be removed at I position
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SK12BAW01 NKK SWITCHES
Category: Key Switches and Locks, Description: Switch: key switch; Stabl.pos: 2; Switch.method: ON-ON; on panel, Type of switch: key switch, Number of positions: 2, Stable positions number: 2, Contacts configuration: SPDT, Switching method: ON-ON, Leads: for soldering, Electrical life: 10000 cycles, Max. contact resistance:: 10mΩ, Mounting hole diameter: Ø12mm, Min. insulation resistance: 1GΩ, Operating temperature: -25...70°C, AC contacts rating @R: 1A / 250V AC, Body dimensions: Ø14x25.5mm, Mounting: on panel, Contact material: silver, Manufacturer series: SK, Switches features: the key can be removed at I position.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 1982 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SK12BAW01 SK12BAW01 Hersteller : NKK Switches SK_12mmBushingMount.pdf Description: SWITCH KEYLOCK 2POS SPDT 3A 125V
Packaging: Bulk
Features: Epoxy Sealed Terminals
Current Rating (Amps): 3A (AC)
Mounting Type: Panel Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: Solder Lug
Actuator Type: Flat Key
Angle of Throw: 90°
Key Removable Positions: 1 only
Panel Cutout Dimensions: Circular - 12.00mm Dia
Contact Material: Silver (Ag)
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 125 V
Number of Positions: 2
auf Bestellung 11544 Stücke:
SK12BAW01 SK12BAW01 Hersteller : NKK Switches 4530538292062792keylock_sk_lm.pdf Switch Key Lock ON None ON SPDT 90° Flat Key 3A 125VAC Solder Lug 30000Cycles Panel Mount