Produkte > ALPS ALPINE > SKQBARA010
SKQBARA010
SKQBARA010 Alps Alpine
SKQBARA010
Hersteller: Alps Alpine
Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Circuit: SPST-NO
Switch Function: Off-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C
Termination Style: PC Pin
Illumination: Non-Illuminated
Contact Rating @ Voltage: 0.05A @ 12VDC
Actuator Type: Standard
Operating Force: 160gf
Outline: 10.00mm x 10.00mm
Actuator Height off PCB, Vertical: 5.00mm
Actuator Orientation: Top Actuated
Part Status: Active
auf Bestellung 77 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SKQBARA010 Alps Alpine
Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Circuit: SPST-NO, Switch Function: Off-Mom, Operating Temperature: -40°C ~ 90°C, Termination Style: PC Pin, Illumination: Non-Illuminated, Contact Rating @ Voltage: 0.05A @ 12VDC, Actuator Type: Standard, Operating Force: 160gf, Outline: 10.00mm x 10.00mm, Actuator Height off PCB, Vertical: 5.00mm, Actuator Orientation: Top Actuated, Part Status: Active.