Technische Details SL12 10004 Ametherm
Category: Protection NTC thermistors, Description: NTC thermistor; 10Ω; ±20%; THT; Pitch: 7.8mm, Type of sensor: NTC thermistor, Resistance: 10Ω, Maximum current: 4A, Tolerance: ±20%, Mounting: THT, Terminal pitch: 7.8mm.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SL12 10004 | Hersteller : Ametherm |
Description: ICL 10 OHM 20% 4A 13MMPackaging: Bulk Tolerance: ±20% Diameter: 0.512" (13.00mm) Lead Spacing: 0.307" (7.80mm) Current - Steady State Max: 4 A R @ 25°C: 10 Ohms R @ Current: 190 mOhms |
auf Bestellung 1334 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
SL1210004 | Hersteller : Vishay / Ametherm | Inrush Current Limiters 13mm 10ohms 4A INRSH CURR LIMITER |
auf Bestellung 1147 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |