Produkte > KYOCERA AVX > SL502C474KAB
SL502C474KAB
SL502C474KAB KYOCERA AVX
SL-Series.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Lead Style: Straight
Voltage - Rated: 200V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.400" (10.16mm)
Height - Seated (Max): 0.560" (14.22mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.47 µF
auf Bestellung 345 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SL502C474KAB KYOCERA AVX
Description: CAP CER RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Lead Style: Straight, Voltage - Rated: 200V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.400" (10.16mm), Height - Seated (Max): 0.560" (14.22mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.47 µF.
Weitere Produktangebote SL502C474KAB
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SL502C474KAB SL502C474KAB Hersteller : KYOCERA AVX Components slseries.pdf Cap Ceramic 0.47uF 200V X7R 10% Radial 10.16mm 125°C Bulk
Produkt ist nicht verfügbar
SL502C474KAB SL502C474KAB Hersteller : KYOCERA AVX SL-Series.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 200 VDC 0.47 uF X7R 10 % 10.16 mm