SLP331M250A7P3
SLP331M250A7P3 Cornell Dubilier Knowles
SLP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 603mOhm
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 250 V
auf Bestellung 505 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLP331M250A7P3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 603mOhm, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 250 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLP331M250A7P3 Hersteller : Knowles Corporation SLP.pdf Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; SNAP-IN; 330uF; 250VDC; 22x40mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 330µF
Operating voltage: 250V DC
Body dimensions: 22x40mm
Tolerance: ±20%
Service life: 3000h
Operating temperature: -25...105°C
Manufacturer series: SLP
Operating current: 1.3A
ESR value: 603mΩ
Kind of capacitor: low ESR
Terminal pitch: 10mm
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 37
SLP331M250A7P3 SLP331M250A7P3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SLP-3081773.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 330uF 250V 20% 105C