SLP471M160A3P3
SLP471M160A3P3 Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
SLP-3081773.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 160V 20% 105C
auf Bestellung 639 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLP471M160A3P3 Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP ALUM 470UF 20% 160V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 423mOhm, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 160 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLP471M160A3P3 SLP471M160A3P3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SLP.pdf Description: CAP ALUM 470UF 20% 160V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 423mOhm
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 160 V
auf Bestellung 1614 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
SLP471M160A3P3 SLP471M160A3P3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SLP.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 160V 20% 105C