Produkte > KNOWLES CORPORATION > SLP681M200E3P3
SLP681M200E3P3
SLP681M200E3P3 Knowles Corporation
SLP.pdf
Hersteller: Knowles Corporation
Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; SNAP-IN; 680uF; 200VDC; 30x30mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 680µF
Operating voltage: 200V DC
Body dimensions: 30x30mm
Terminal pitch: 10mm
Tolerance: ±20%
Service life: 3000h
Operating temperature: -25...105°C
ESR value: 293mΩ
Height: 30mm
Operating current: 1.78A
Kind of capacitor: low ESR
Diameter: 30mm
Manufacturer series: SLP
auf Bestellung 2207 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 20
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLP681M200E3P3 Knowles Corporation
Description: CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 293mOhm, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 680 µF, Voltage - Rated: 200 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLP681M200E3P3 SLP681M200E3P3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SLP.pdf Description: CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 293mOhm
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 680 µF
Voltage - Rated: 200 V
auf Bestellung 2750 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
SLP681M200E3P3 SLP681M200E3P3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SLP.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 680uF 200V 20% 105C
auf Bestellung 10 Stücke:
SLP681M200E3P3 SLP681M200E3P3 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor SLP.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 680uF 200V 20% 105C