Produkte > KNOWLES CORPORATION > SLP681M400H4P3
SLP681M400H4P3
SLP681M400H4P3 Knowles Corporation
SLP.pdf
Hersteller: Knowles Corporation
Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; SNAP-IN; 680uF; 400VDC; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 680µF
Operating voltage: 400V DC
Body dimensions: 45x45x35mm
Tolerance: ±20%
Service life: 3000h
Operating temperature: -25...105°C
Manufacturer series: SLP
Operating current: 2.34A
Height: 45mm
Diameter: 35mm
Kind of capacitor: low ESR
ESR value: 488mΩ
Terminal pitch: 10mm
auf Bestellung 5725 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLP681M400H4P3 Knowles Corporation
Category: SNAP-IN electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; SNAP-IN; 680uF; 400VDC; ±20%, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: SNAP-IN, Capacitance: 680µF, Operating voltage: 400V DC, Body dimensions: 45x45x35mm, Tolerance: ±20%, Service life: 3000h, Operating temperature: -25...105°C, Manufacturer series: SLP, Operating current: 2.34A, Height: 45mm, Diameter: 35mm, Kind of capacitor: low ESR, ESR value: 488mΩ, Terminal pitch: 10mm.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLP681M400H4P3 SLP681M400H4P3 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) SLP-3081773.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 680uF 400V 20%
auf Bestellung 2296 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SLP681M400H4P3 SLP681M400H4P3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SLP.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 680uF 400V 20%
SLP681M400H4P3 SLP681M400H4P3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SLP.pdf Description: CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 488mOhm
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm)
Capacitance: 680 µF
Voltage - Rated: 400 V
SLP681M400H4P3 SLP681M400H4P3 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor SLP.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 680uF 400V 20%